TIME

Kalendář/Calendar

-2008

15.6.2008 LIL Nitra

Probudili jsme se do deštivého rána a očekávali jsme závody na mokru. Doufali jsme, že Nitra je dost daleko na to, aby se zlepšilo počasí. Bohužel popříjezdu to tak nevypadalo. První dětské kategorie se jeli na vodě. Na naši první trať s účastí se počasí zlepšilo a na trati vznikla už jen kaluže. S nepříliš velikou konkurencí si po svém poradil Adam, který v tréninkovém tempu zvítězil s obrovským náskokem. Lenka již po startu rozjela zatím svůj nejlepší závod sezony a dojela na perfektním 3. místě. Dlouho očekáváná desítka odstartovala ve 12.30. Tempo opět udávali jezdci ze Šumperka a my. Na zdejší silnici se nedalo moc předjídět, a tak se očekával drtivý finiš. Tři kola před cílem se Tomáš rozhodl vedoucí skupinu roztrhat a při průjezdu cílem nastoupil. Vedení držel asi 400m, pak se nechal dojet a vzorně se zařadil. V poslední zatáčce se rozhodovalo o všem. Nejlépe se zorientoval Filip, který proťal cílovou pásku jako první i v junorech. Těsně za ním dojel Tomáš na 3. místě a 2. v juniorech. Adam se setinovou ztrátou jako 4. v juniorech 3. Náš tříčlený tým s převahou zvítězil. Filip po precizně odjetém půlmaratonu, kdy se odtrhla pětičlená skupinka, později s několika nástupy Filipa, dojel zatím své nejlepší umístění- výborné 2. místo. Svoje kvality potvrdil i ve sprintech, které bezkonkurenčně vyhrál. Nakonec se počasí zlepšilo a dojíždělo se na suchu. Vyhráli jsme co se dalo...