BO TJ ŽĎÁR n.Sázavou-iguana::.

Official website of our inline-skating team..

TIME

Kalendář/Calendar

-2009

Life in line tour 2009

Startuje česká část nejprestižnější bruslařské Tour
 
PRAHA 5. května 2009 - Letos dvanáctidílný česko-slovenský seriál Nestlé LifeInLine Tour je pátým rokem vlajkovou lodí in-line bruslení ve středoevropském prostoru. Již potřetí jsou české závody Tour v půlmaratonu oficiálním Českým pohárem a pro letošní ročník se pořadatelům Tour podařilo získat i závod Světového poháru: pojede se v Ostravě 7. června. Česká část Tour po bratislavském prologu startuje 10. května v Hradci Králové, kde se pravděpodobně objeví i exmistr Evropy Mathieu Grandgirard z Francie, vítěz z Bratislavy.
 
V loňském roce zaznamenala Tour opět výrazný nárůst počtu účastníků – registrováno bylo již 7500 aktivních bruslařů. Celkové prvenství v Českém poháru i v seriálovém pořadí obhajují letos slovenští reprezentanti Renáta Karabová a Milan Križan. „Už pátý rok v řadě za sebou nabízíme rodinný festival in-line bruslení pro každého, symbiózu vrcholového, výkonnostního i fitness sportu a pohodovou přátelskou show, do níž se každý může aktivně zapojit. Síla seriálu je právě v tom propojení, na stejné trati se úplný začátečník může potkat třeba s olympioničkami a elitními světovými rychlobruslařkami Martinou Sáblíkovou nebo Kateřinou Novotnou. V programové skladbě si najde každý svůj prostor: nabízíme volné bruslení, školu bruslení, dětské závody, fitness desítku a pro trénovanější borce a špičkové závodníky půlmaraton, který se jezdí jako oficiální Český pohár a v Ostravě letos poprvé i o body do Světového poháru,“ říká Martin Plecitý, duchovní otec projektu Nestlé LifeInLine Tour. 
 
Nestlé LifeInLine Tour oslovuje nejen širokou neorganizovanou in-line komunitu, ale výrazně ovlivňuje také sportovní sféru in-line bruslení. Díky pravidelné účasti v seriálu vznikají nové kluby a cenné je, že závodními in-linery se stávají děti, které doposud jen bezcílně bloumaly na bruslích po ulicích. „Zásluhu na rychlém a permanentním růstu popularity in-line bruslení v zemi má bezesporu hlavní partner Tour, společnost Nestlé Česko,“ zdůrazňuje Martin Plecitý. In-line bruslení je levným a jednoduchým sportem, který může provozovat opravdu každý. V současné době hospodářské recese tedy lze očekávat, že bruslařský fenomén ještě posílí na úkor finančně náročnějších sportů.
Nestlé LifeInLine Tour 2009  (www.lifeinline.cz)    
                                         
       29. 03. Bratislava                                                 
       10. 05. Hradec Králové                                        
       17. 05. Praha                                                       
       31. 05. České Budějovice                                   
       07. 06. Ostrava (Světový pohár)                          
       14. 06. Brno                                                        
       21. 06. Prievidza                                                  
       28. 06. Trebišov                                                   
       06. 09. Poprad                                                     
       13. 09. Plzeň (mistrovství ČR)                            
       20. 09. Opava                                                     
       27. 09. Pardubice                                                 
Žádné komentáře
 
Jakékoliv náměty a připomínky pište na e-mail f.adlt@seznam.cz