BO TJ ŽĎÁR n.Sázavou-iguana::.

Official website of our inline-skating team..

TIME

Kalendář/Calendar

-2009

European championships 2009- Oostende(BEL)

DAY 4
Bohužel včera se mi smazal pěkný článek, který jsem si neuložil a tak vlasní hloupostí dění během soboty poze zestručním.
Den začal rozjížďkami na 500m ale nikomu z našich se nepodařilo postoupit do čtvrtfinále. Za zmínku stojí nový světový rekord který pokořil Alexis Contin z Francie ve čtvrtfinále. Nový čas měl hodnotu 40,853. Ano, poze měl, ale k tomu později.
Následoval závod kadetek a kadetů na 5km vyřazovací. Do finále šlo 9 nejlepších. Bohužel jak Lenka Záhumenská, ani Adam Adlt nepostoupil do finále. Lenka obsadila ve své jízdě 15.pozici, Adam byl 12.
Následovali semifinále na 500m. A rekord Contina dlouho neodolal. Postaral se o to jeho týmový kolega Kevin Gauclin. Nový rekord činí 40,848. Naopak Contin do finále nepronikl.
Poté se jelo finále v kategorii kadet na 5km vyřazovací. V kadetkách obsadili všechny medailové pozice Italky, v kadetech byli Italové 1. a 3. Vklínil se mezi ně domácí Vosté.
A nakonec přišlo to nejzajímavější. Finále na královské trati- 500m.
V ženách dojela první Italka Zanetti opět v novém světovém rekordu před další Italkou Falcone a Němkou Berg. Výsledný čas 43,611. Pod starý rekord jely všechny medailistky.
V mužích měl smůlu držitel nového rekordu Gauclin, který si odnesl brambory. Z vítězství se radoval Ital Perruzo před Holanďanem Ronaldem Mulderema svým kolegou Angelettim.
Itáli jen na trati 500m posbírala za jediný den 7 cenných kovů a dále tak vévodí celkovému pořadí národů.

Žádné komentáře
 
Jakékoliv náměty a připomínky pište na e-mail f.adlt@seznam.cz