BO TJ ŽĎÁR n.Sázavou-iguana::.

Official website of our inline-skating team..

TIME

Kalendář/Calendar

-2009

European championships 2009- Oostende(BEL)

DAY 5
 
Neděle byla ve znamení posledního dne na dráze. Njprve se jela druhá z dá se říci královských tratí, 10km vyřazovací/ bodovací. Rozjížďku jely pouze muži a to ještě zkrácenou na 5km. Náš zástupce Matěj Krupka se mezi 28 finalistů probojoval, když dojel ve své jízdě na 10. místě.
Dál se jely jak je tomu zvykem štafety. V rozjížďce juniorů jely naši pouze ve dvou. Matěj Pravda s Alešem Goreckim se ale mezi 3 postupující štafety jen těsně nevešly, když dojely na 4. pozici ve své rozjížďce.
Následovalo finále na 10km P/ E. V juniorkách jela Markéta Žďárková, která skončila na 27. místě. V juniorech Aleš Gorecki skončil 19. a Matěj Pravda dojel 21. V ženách nejvíce bodů nasbírala Italka Di Eugenio(16p.), druhá skončila Němka Mareike Thum(14p.) a třetí další z Němek Sabine Berg(7p.). V seniorech proměnil závod ve svůj koncert Bart Swings a dokazuje tak že je v současnosti zřejmě nejlepším bruslařem na světě. A to je mu pouhých 18 let. Ve fnále získal 25 bodů, druhý Ital Amabili měl sice bodů 15, ale ze závodu byl vyřazen. Druhý tak skončil se 7 body Špeněl Peula a třetí překvapivě Nizozemec Chrispijn Ariens se 6 body. Závod juniorek který se jel jako první musel být kvůli hromadné kolizi přeložen až nakonec. Z prvenství se radovala Italka Di Blasio(19p.), před Němkou Katharinou Rumpus(15p.) a Španělkou Rodriguez(9p.). V juniorech vyhrál Portugalec Dias(11p.) před domácím favoritem Van den Berghem(10p.) a Francouzem Garderesem(10p.).
Na úplný závěr se jely štafety. V kadetkách byly první Němky, druhé Italky a třetí k radosti domácích Belgičanky. V kadetech první Němci před Nizozemci a překvapivě Dány. Italům zůstalo poze 4. místo.
V juniorkách vyhrály Nizozemky stylem start-cíl před Němkami a Španělkami. V juniorech splnila očekávání štafeta domácích v čele s Van den Berghem. Druzí skončily Nizozemci a třetí Francie. Italové byly diskvalifikováni, stejně jako Portugalci (ti ovšem z bronzové pozice...)
V seniorkách zvítězily Němky díky skvělému finiši Sabine Berg před Italkami a Nizozemkami. V seniorech předvedl proč je nejlepší Bart Swings!! Během posledního kola dojel 30m ztrátu na dosud vedoucí Francii a závěrečné 200m kolo prolétl za 15,67 (47,46km/h)!!!! Francie skončila druhá a třetí Italové.

Poměrně smolný a nepovedený den pro Itálii. Z 10 finálových závodů získala Itálie "pouze" 5 medailí. Na její poměry slabá produktivita. Naopak dnes se den velmi vydařil Německu, které získalo 7 medailí (3-2-2)

Celkové pořadí národů už z pohledu Itálie nevypadá tak suveréně. Alespoň ne tak jak vypadalo.

Pondělí je volný den!

Žádné komentáře
 
Jakékoliv náměty a připomínky pište na e-mail f.adlt@seznam.cz