BO TJ ŽĎÁR n.Sázavou-iguana::.

Official website of our inline-skating team..

TIME

Kalendář/Calendar

-2009

European championships 2009- Oostende(BEL)

DOJMY

Po našem příjezdu do Zandvoorde již naplno probíhaly další závody na silnici. Než jsme se stačili rozkoukat, další a další závodníci dojížděli na svých tratích do cíle. Poté jsme se přesunuli  do Oostende. Dopravní situace v tomto městě byla v těchto dnech naprosto kritická. Naštěstí to na nás němělo zase tak moc velký vliv. Ubytovali jsme se ke zbytku naší výpravy a odpoledne jeli opět do Zandvoorde sledovat závody. Takto to probíhalo až do soboty, kdy se jel už přímo v Oostende maraton.

V juniorkách to zrovna ďábelské tempo nebylo a tak se stejně jako v dalších kategoriích rozhodovalo ve finiši. Ten vyhrála Nizozemka Ireene Schouten v čase 1:20:56 před Katharinou Rumpus z Německa a Italkou Sofií D´Annibale. Italky skončili na 3.-6. pozici. Markéta Žďárková dojela na 30. pozici.

 V juniorech si aktivně počínal Matěj Pravda, který zůstal v závodě z našich jediný poté, co Aleš Gorecki spadl. Matěj dojel na 27. místě se ztrátou 16s. na vítěze, kterým byl domácí Jore Van den Berghe v čase 1:08:23. Druhý dojel Nizozemec Maurice Vriend a třetí Francouz Joris Garderes.

Závod seniorek se jel aktivněji a vyplynula z toho čtveřice závodnic, které ujely. Černý Petr zbyl ve finiši na Švýcarku Nadine Gloor. Vyhrála Němka Sabine Berg v čase 1:13:46 před Nizozemkou Elmou De Vries a Italkou Simone Di Eugenio.

Seniorský závod měl dva naše zástupce. Já jsem bohužel zhruba v 9. kole po kontaktu s jiným závodníkem spadl, ale musím poznamenat že tempo závodu bylo ze začátku velmi vysoké. Střídalo se hodně nástupů a po odpadnutí z hlavní skupiny byl každý závodník po chvilce ze závodu vyřazen. Můj pád byl tedy pro mne konečnou v závodě. Bohužel už se nedozvím jak bych skončil, kdyby se toto nestalo. Náš druhý závodník Matěj Krupka si počínal v hlavní skupině dobře, a výsledkem byla 25. pozice se ztrátou 5s. na vítězného domácího fantoma Barta Swingse. Výsledkem byl čas 1:04:06. Druhý dojel Ital Fabio Francolini a třetí další Belgičan Ferre Spruyt.

Myslím že pro všechny české závodníky a zejména pro ty, kteří byly na této akci poprvé to byla velká a cenná zkušenost. Nezbývá než trénovat dál a snažit se o lepší výsledky a úspěchy zase v dalších letech.

By Fylyp

 

Žádné komentáře
 
Jakékoliv náměty a připomínky pište na e-mail f.adlt@seznam.cz